Головна > Мапа юрисдикцій > Чехія

Чехія


			Чехія
	


						
Опис
Чехія - це регіони Богемії, Моравії і Сілезії, які складають чудову країну у серці Європи. Чехія, офіційна назва Чеська Республіка, розташована практично в центрі Європи і належить до країн Центральної Європи. З 1999 року є членом НАТО, а з 1 травня 2004 є членом Європейського союзу. Стабільність економіки підтримується завдяки високому рівню прямих іноземних інвестицій в країну, що є основою зростаючого значення Праги як місця ведення бізнесу.
Переваги:

1. Простота заснування компаній;
2. Невисокі податкові ставки в порівнянні зі Східною Європою;
3. Невеликі ціни на житло і комерційну нерухомість;
4. Можливість отримання посвідки на проживання; а отримання громадянства дає право на вільне переміщення по всій Європі;

Види і форми юридичних осіб


Приватний підприємець

ПП має право вести діяльність з моменту отримання ліцензії. Здійснювати діяльність в якості індивідуального підприємця менш обтяжливо, особливо, що стосується оподаткування, звітності та інших законодавчих вимог.

  Товариство з обмеженою відповідальністю (SRO)

Товариство з обмеженою відповідальністю здійснює свою діяльність в якості окремої юридичної особи, яка не несе відповідальності за зобов'язаннями засновників компанії. Деталі про вклади засновників повинні бути внесені в торговий реєстр. У торговому реєстрі повинні також бути відображені відомості про Спостережну Раду та сума статутного капіталу. Для заснування компанії необхідний статутний капітал сума якого не лімітована в розмірі. Після заснування товариства, але до початку реєстрації товариства у торговому реєстрі необхідно, щоб товариство отримало ліцензію на підприємницьку діяльність, якої буде займатися після реєстрації (тільки в тих випадках, коли така підприємницька діяльність потребує видачі дозволу). Діяльність, яка полягає у здачі в оренду нерухомості, житлових і нежитлових приміщень, якщо крім цього та звичайних послуг, пов'язаних із забезпеченням належного обслуговування нерухомості, житлових і нежитлових приміщень інші послуги не надаються, не вимагає особливого дозволу

Після реєстрації компанії статутний капітал може використовуватися на потреби компанії. Компанія з обмеженою відповідальністю має містити в найменуванні слова "sro" або "spol. sro ".

Директором чеської компанії може бути іноземний громадянин незалежно від того, має він дозвіл на проживання в Чехії або візу. Згідно із законом компанія може бути заснована мінімум 1-м і максимум 50-ма засновниками. Однак, компанія з єдиним учасником не може засновувати або бути єдиним учасником іншого товариства з обмеженою відповідальністю. Також існує умова, що фізична особа не може брати участь більш ніж в 3-х товариствах з обмеженою відповідальністю.

Акціонерне товариство (Akciová společnost)

Акціонерне товариство має зареєструвати статутний капітал, який становить мінімум CZK 2 000 000 (EUR 80 000), але може бути збільшений до CZK 20 000 000 (EUR 800 000), якщо акції будуть відкриті для продажу. Також повинен бути заснований резервний фонд в розмірі мінімум 20% від чистого прибутку першого року. Акціонерне товариство управляється Радою директорів і Наглядовою Радою. Акціонери не несуть відповідальності за зобов'язаннями компанії. Акціонерне товариство повинно мати Установчий договір і відповідну торгову ліцензію (trade license). Це обов'язкова умова як для компанії з обмеженою відповідальністю, так і для акціонерного товариства.

У торговий реєстр подається інформація про акціонерний капітал, довідка про відсутність судимості ("clean" policerecord) не старші 3-х місяців з країни, де проживають всі директори або члени Наглядової ради, сертифікат з підписами директорів, підтвердження вкладів, внесених кожним засновником, деталі зборів акціонерів.
Засновником акціонерного товариства може бути фізична або юридична особа, незалежно від того, є вона резидентом Чеської республіки чи ні. В акціонерному товаристві немає обмежень по кількості засновників або акціонерів. Однак в разі, якщо суспільство створюється однією особою, то це обов'язково має бути юридична особа.


Оподаткування


Корпоративна ставка податку становить 19%.

Корпоративний податок платять чеські резидентні компанії з доходу, отриманого з джерел в будь-якій країні. Нерезидентні компанії повинні платити податок на дохід, отриманий на території Чеської Республіки. Дохід, отриманий резидентами з іноземних джерел, підлягає оподаткуванню також, як і дохід з чеських джерел. Філії компанії сплачують податок, як і дочірні компанії.

Резидентними компаніями вважаються компанії, чий зареєстрований офіс знаходиться на території Чеської Республіки і якщо органи управління знаходяться в Чеській Республіці.

5% податкова ставка застосовується для інвестиційних фондів, пенсійних фондів, а також статутного вкладу.

Дивіденди обкладаються за ставкою 15%, це в разі, якщо немає угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Компанія може добровільно зареєструватися для сплати ПДВ. Однак така реєстрація є обов'язковою в разі, коли дохід компанії перевищить 1 мільйон чеських крон (40 900 євро) протягом 12 календарних місяців. Іноді компанія повинна зареєструватися для сплати ПДВ незалежно від рівня обороту, наприклад, при отриманні певних видів послуг від іншого платника ПДВ з ЄС. Існує кілька ставок ПДВ: стандартна ставка 21% для більшості товарів і послуг, а також знижені 15% і 10% для певних товарів і послуг.

У Чехії існує також, так званий, транспортний податок. Якщо компанія збирається використовувати транспортний засіб для ділової діяльності, то вона зобов'язана сплачувати транспортний податок. Компанія може придбати машину в якості майна компанії або фізична особа купує автівку для своїх цілей і частково використовує її для бізнес цілей. Відповідно, податок буде коливатися в залежності від першого або другого варіанта між 1,200 - 4,200 чеських крон на рік за легковий автомобіль.

Звітність

Компанія підлягає обов'язковому аудиту, якщо:
•    Річний оборот перевищує  80 000 000 CZK
•    Загальна оцінка майна становить 40 000 000 CZK
•    І/або загальна кількість співробітників перевищує 50 осіб
Фінансовим періодом вважається календарний рік. Стягнення річної суми податку з корпорацій, їх дочірніх фірм і підприємств не дозволяється. Кожна компанія повинна подавати окремий звіт.

Валютний контроль

Відсутній.

Угоди про уникнення подвійного оподаткування

Чехія підписала договори про уникнення подвійного оподаткування з більш ніж 70-ма державами, серед яких Україна і Росія. Якщо країна не має договору з Чеською республікою, то іноземний платник податків буде платити податок на дохід, отриманий з чеських джерел згідно з національним чеським законодавством.

Читати повний опис ...

Повернутися до списку країн

Швидко і конфіденційно.
Кваліфікований фахівець дасть безкоштовну консультацію по телефону, допоможе Вам визначитися і призначить зустріч в зручний для Вас час.
Телефонуйте прямо зараз: +380 44 247-99-98
Пишіть: kyiv@hbcomp.co.uk


Новини

25.02.2020 13:48:00

Кіпр недостатньо бореться з відмиванням грошових коштів?

12 лютого 2020 року орган Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей ...

докладніше

21.02.2020 17:34:00

Julius Baer звинувачується FINMA у відмиванні грошових коштів

Швейцарське Управління з нагляду за фінансовим ринком (далі - FINMA) ...

докладніше

20.02.2020 16:06:00

Європейський союз оновив «чорний список» юрисдикцій

Рада Європейського союзу опублікувала 18 лютого 2020 року, оновлен ...

докладніше