Головна > Мапа юрисдикцій > Польща

Польща


	


						
Опис

Республіка Польща - держава в Центральній Європі. З 1999 року держава є членом НАТО, з 1 травня 2004 року - членом Європейського союзу, 21 грудня 2007 року країна увійшла до Шенгенської зони. Валюта - польський злотий (PLN).


Переваги

  1. Проста система романо-германської правої сім'ї, полегшене розуміння законодавства;

  2. Отримання бізнес-візи для власника бізнесу;

  3. Реєстрація компанії в Польщі - шанс отримати не тільки ВНЖ в Польщі.

Нормативні акти

- The Commercial Companies Code/ z dnia 15 września 2000 r. (Dz.U. tłum. gb Nr 94, poz. 1037

- The Corporate Income Tax 1992 nr.21 poz.86/ USTAWA o podatku dochodowym od osob prawnych 1992 nr.21 poz.86

- VAT Law (Ustawa o podatku od towarow I usług)

- Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Польща від 11.03.1994г. «Про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків"

Корпоративна структура

Найбільш поширеною формою ведення бізнесу в Польщі є Sp. z o.o. (Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia) - товариство з обмеженою відповідальністю.

Товариство з обмеженою відповідальністю може бути засноване одним або більше засновниками і може повністю перебувати у власності іноземного інвестора.

Структура компанії складається з акціонерів і правління, до якого входять виключно фізичні особи.

Акціонерами компанії можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, резиденти або нерезиденти. Мінімальна кількість акціонерів - 1.

Членами правління компанії можуть бути тільки фізичні особи - резиденти або нерезиденти Польщі. Мінімальна кількість членів правління - 1. Однак, якщо члени правління не є резидентами ЄС, то вони обов'язково повинні мати дозвіл на роботу (робочу візу) в Польщі. Акціонер і член правління можуть бути однією фізичною особою.

У компанії може бути наглядова рада, яка є необов'язковим органом в структурі компанії. Наглядова рада має складатися мінімум з 3 членів - фізичних осіб - резидентів або нерезидентів. Наглядова рада є обов'язковим органом компанії у випадках, якщо у компанії більше 25 акціонерів та / або, якщо статутний капітал більше 500 000 злотих. Членом наглядової ради не може бути член правління (згідно ст.387 Кодексу комерційних компаній 2000р.). Якщо члени наглядової ради нерезиденти ЄС, то вони обов'язково повинні мати дозвіл на роботу (робочу візу) в Польщі.

Товариство з обмеженою відповідальністю повинно мати раду директорів і проводити щорічно збори акціонерів за зареєстрованою адресою в Польщі.

Забороняється створення Sp. z o.o. з єдиним власником, якщо цей власник є іноземною компанією з обмеженою відповідальністю теж з єдиним власником.

Статутний капітал компанії

Мінімальний статутний капітал складає 5,000 злотих (близько 1250 EUR) і може бути внесений готівкою. Засновник разом з пакетом реєстраційних документів подає до Національного судового реєстру (KRS) декларацію, що статутний капітал є в наявності, після чого статутний капітал повинен бути внесений на банківський рахунок компанії.


Процес реєстрації компанії у формі Sp. z o.o. (ТОВ)


Реєстрація компанії відбувається в 4 етапи.

1. Підписання статутних документів компанії у польського нотаріуса

Підписання статутних документів відбувається в офісі польського нотаріуса особисто акціонерами компанії. Якщо з якихось причин акціонер компанії не може бути присутнім особисто на підписання документів, може бути оформлена довіреність на особу, яка буде мати повноваження підписати документи від імені акціонера.

Члени правління також повинні надати нотаріусу зразки своїх підписів.


2. Відкриття банківського рахунку

Обов'язковою умовою для польської компанії є наявність банківського рахунку в банку, який знаходиться на території Польщі. Також на цьому етапі підписується договір про оренду офісу, так як наявність юридичної адреси в Польщі для компанії також є обов'язковою умовою.

Після відкриття банківського рахунку вносяться кошти в якості статутного капіталу компанії.


3. Реєстрація компанії

Список документів, який необхідний для реєстрації компанії:

   
- Список акціонерів (копії паспортів, внутрішнього і закордонного, хорошої якості);

    - Список членів правління (копії паспортів, внутрішнього і закордонного, хорошої якості);

    - Рішення членів правління про те, що статутний капітал компанії був повністю виплачений;

    - Довіреність для представника компанії перед реєстраційним судом;

    - Заповнена форма заявки для REGON (статистичний номер компанії);

    - Заповнена форма заявки для NIP (ідентифікаційний номер компанії);

    - Статутні документи компанії, завірені нотаріусом;

    - Зразок підписів членів правління;

    - Договір оренди офісу;

    - Рішення членів правління про те, чи буде компанія набирати працівників.


4. Оформлення номера VAT (ПДВ)

Після реєстрації компанії подається заявка на номер VAT (ПДВ). Для подачі звітності по VAT (ПДВ) компанії буде необхідний бухгалтер в Польщі.

Реєстрація компанії відбувається в суді. Документи, отримані через суд для нової компанії, випускаються польською мовою. Реєстраційні документи компанії необхідно перевести на англійську мову і легалізувати. Однак переклад може бути виконаний лише спеціальними державними перекладачами при суді.


Корпоративний податок (податок на прибуток організацій)

Порядок сплати корпоративного податку регулюється Законом про корпоративний податок від 1992 р Польські податкові резиденти сплачують корпоративний податок з доходів по всьому світу. Стандартна ставка корпоративного податку складає 19%.

Згідно з останніми поправками від 1 січня 2019 року, якщо валовий дохід не перевищує 1 200 000 EUR на рік, то може застосовуватися знижена ставка корпоративного податку - 9%.

VAT (ПДВ)

Платниками податку є юридичні особи, приватні підприємці або особи, без утворення юридичної особи, що займаються економічною діяльністю незалежно від цілей і результатів такої діяльності.

Компанія повинна реєструватися на VAT, якщо її оборот перевищує 200 000 злотих.

Ставка VAT становить 23%.

Існують знижені ставки VAT:

    - 8% застосовується при поставках певних продуктів харчування, виробів медичного призначення, ресторанних та готельних послуг та витратні матеріали, охоплювані політикою соціального житла.
    - 5% застосовується для поставок певних продуктів харчування (наприклад, хліба, молочних продуктів, м'яса), певних видів друкованих книжок та періодики.
    - 0% застосовується, наприклад, до постачань деяких судів і літаків, послуг, пов'язаних з повітряним і морським транспортом, міжнародним транспортним послугам, послугами, що пов'язані з експортом товарів.

Компанії, зареєстровані на номер VAT, зобов'язані щомісячно здавати таку податкову звітність. Звітність по VAT подається до 25 числа місяця, наступного за звітним місяцем.

Дивіденди, відсотки, роялті

Дивіденди

Податок у джерела при виплатах дивідендів компаніям-резидентам становить 19%.

Ставка податку у джерела при виплатах дивідендів компаніям-нерезидентам - 19%. Під нульову ставку оподаткування підпадають виплати дивідендів дочірнім компаніям, розташованим в Європейській економічній зоні.

Відсотки

Податок у джерела при виплатах відсотків компаніям-резидентам становить 19%.

Ставка податку у джерела при виплатах компаніям-нерезидентам відсотків - 20%. Під нульову ставку оподаткування підпадають виплати асоційованим компаніям або постійним представництвам, які знаходяться на території країн-учасниць ЄС, Швейцарії, Норвегії або Ісландії.

Роялті

Податок у джерела при виплатах роялті компаніям-резидентам становить 19%.

Ставка податку у джерела при виплатах роялті компаніям-нерезидентам - 20%. Під нульову ставку оподаткування підпадають виплати асоційованим компаніям або постійним представництвам, які знаходяться на території країн-учасниць ЄС, Швейцарії, Норвегії або Ісландії.

Фінансова звітність

Компанії, зареєстровані в Польщі, зобов'язані готувати і здавати річну фінансову звітність. Фінансовий рік дорівнює календарному року (з 1 січня по 31 грудня).

Щорічна фінансова звітність повинна бути здана до кінця третього місяця року, наступного за звітним фінансовим роком.

Вартість послуг з підготовки і подання фінансової звітності компанії залежить від  діяльності компанії, кількості транзакцій на рік, обороту компанії.


Посвідка на тимчасове проживання в Польщі (Karta pobytu)

Посвідка на тимчасове проживання може надаватися іноземним підприємцям на єдиних підставах за умови активно працюючої компанії, зареєстрованої в Польщі.

Для отримання посвідки на проживання, необхідно заснувати підприємство, яке здійснює реальну комерційну діяльність на території Польщі.

Також необхідними умовами для надання посвідка на постійнне  проживання для власника компанії є:

    - протягом одного фінансового року, що передує даті подачі заяви, власник компанії повинен досягти доходу від компанії не менш ніж в дванадцять разів перевищує розмір середньомісячної оплати праці воєводства (територіальна одиниця), де зареєстрована компанія.
    - в компанії повинні бути офіційно працевлаштовані не менше двох польських громадянина або іноземця.

Читати повний опис ...

Повернутися до списку країн

Швидко і конфіденційно.
Кваліфікований фахівець дасть безкоштовну консультацію по телефону, допоможе Вам визначитися і призначить зустріч в зручний для Вас час.
Телефонуйте прямо зараз: +380 44 247-99-98
Пишіть: kyiv@hbcomp.co.uk


Новини

25.02.2020 13:48:00

Кіпр недостатньо бореться з відмиванням грошових коштів?

12 лютого 2020 року орган Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей ...

докладніше

21.02.2020 17:34:00

Julius Baer звинувачується FINMA у відмиванні грошових коштів

Швейцарське Управління з нагляду за фінансовим ринком (далі - FINMA) ...

докладніше

20.02.2020 16:06:00

Європейський союз оновив «чорний список» юрисдикцій

Рада Європейського союзу опублікувала 18 лютого 2020 року, оновлен ...

докладніше