Головна > Послуги > Вид на проживання. Громадянство > Отримання посвідки на проживання в Бельгії

Отримання посвідки на проживання в Бельгії

Описание
belgium.jpg
Бельгія на відміну від більшості європейських держав надає іноземцям офіційну можливість постійного перебування в країні.

Отримання громадянства Бельгії відповідно з Бельгійським законодавством можливо після 3-х років проживання в країні.

Основні вимоги до заявників:

    - відсутність минулого;
    - матеріальна забезпеченість.

Першим кроком до громадянства Бельгії є отримання посвідки на проживання в цій країні. Терміни оформлення посвідки на проживання складають від 8 до 12 місяців. Маючи посвідку на проживання, Ви маєте право на роботу або ведення власної справи, соціальний захист, медичне обслуговування, навчання дітей в школі, вільне переміщення в рамках Шенгенської зони, тобто всі права, якими володіють громадяни Бельгії за винятком виборчих.

Існує декілька варіантів отримання посвідки на проживання:
    - контракт з бельгійським роботодавцем;
    - відкриття власного бізнесу в Бельгії.

Роботодавець надає місце роботи і заробітну плату. Після укладення контракту з ним Ви є співробітником компанії, сплачуєте податки. Через три роки проживання в Бельгії Ви маєте право подати документи на отримання громадянства.

Іншим варіантом отримати посвідку на тимчасове проживання є відкриття власного бізнесу. Процедура відкриття власного бізнесу мало відрізняється від подібних процедур в інших країнах Євросоюзу, а саме - заснування компанії (в Бельгії це відкрите акціонерне товариство), отримання права на роботу в цій компанії (робоча карта) і, як результат - отримання посвідки на проживання на 1 рік.

Ця компанія повинна легально працювати на території Бельгії, регулярно сплачувати податки (згідно із законодавством Бельгії - не менше 30%). У цьому випадку через рік посвідка на проживання продовжується ще на 1 рік. Одним з найважливіших умов при заснуванні компанії є для влади Бельгії є створення нових робочих місць. В силу специфіки законодавства Бельгії таких робочих місць для резидентів (постійних жителів Бельгії або Євросоюзу) у Вашій компанії буде як мінімум 2 - бухгалтер і керівник.

Імміграційна політика Королівства Бельгія  визначається політичним рішенням 1974 року, суть якого - закриття країни для іммігрантів, точніше для іммігрантів з країн, що не входять до Європейського співтовариства. Однак, дотримуючись всіх вказівок законодавства Бельгії, багато наших співвітчизників отримали офіційні статуси на території Бельгії, живуть і працюють там.

Можливість отримання громадянства Бельгії, тобто Бельгійського підданства, на підставі довгого (не менше 3-х років) легального проживання в країні та інтеграції  у суспільство закріплена в Законі про Бельгійськоме Громадянство від 28 червня 1984 року (з урахуванням змін, внесених 1 березня 2010 року) і становить фактично процедуру натуралізації. П'ята глава цього закону так і названа: «Отримання Бельгійського громадянства через натуралізацію». Слід зазначити, що натуралізація є милістю федеральної законодавчої гілки влади - Короля і Палати народних представників. Для отримання цієї милості необхідно відповідати певним умовам, щоб Ваше прохання про натуралізацію було задоволено.

У статті 19 закону вказуються дві основні умови:
    - вік не менше 18 років;
    - не менше трьох років постійно проживати в Бельгії і зберігати це положення в процесі всієї процедури натуралізації (для осіб, визнаних на території Бельгії біженцями або для осіб без громадянства цей термін складає 2 роки).
До знаходженню в Бельгії може бути прирівняне і знаходження за її межами, якщо прохач зможе довести, що в період перебування за кордоном він дійсно мав тісний зв'язок з Бельгією.

Повернення до списку

Швидко і конфіденційно.
Кваліфікований фахівець дасть безкоштовну консультацію по телефону, допоможе Вам визначитися і призначить зустріч в зручний для Вас час.
Телефонуйте прямо зараз: +380 44 247-99-98
Пишіть: kyiv@hbcomp.co.uk

Новини

26.03.2020 13:49:00

БВО опублікували план боротьби з відмивання коштів

19 березня 2020 року Фінансова служба Британських Віргінських островів ...

докладніше

24.03.2020 11:59:00

Сайт Єврокомісії опублікував проект угоди з Великобританією

18 березня 2020 року на офіційному сайті Європейської комісії був опуб ...

докладніше

23.03.2020 19:02:00

Swedbank було оштрафовано на 300 мілйонів євро

19 березня 2020 року шведському банку Swedbank місцевим регулятором ...

докладніше